Facebook

WITAMY NA OFICJALNEJ STRONIE JASKINI NIEDŹWIEDZIEJ W KLETNIE

TYLKO WCZEŚNIEJSZA REZERWACJA GWARANTUJE WSTĘP DO JASKINI NIEDŹWIEDZIEJ

Dojazd

Jaskinia Niedźwiedzia znajduje się w Masywie Śnieżnika, na prawym zboczu Doliny Kleśnicy. Szukając Jaskini Niedźwiedziej na mapie, najprościej znaleźć Wrocław, od którego kierując się na południe, znajdujemy Kłodzko. Dalej leży Stronie Śląskie i poniżej niego wieś Kletno, w której odnajdziemy jaskinię.


Wyświetl większą mapę
GPS: N 50st. 14,068' E 16st. 50,558'

Samochodem
Od Kłodzka kierujemy się na Boboszów Lądek Zdr. w Żelaźnie  skręcamy w lewo kier. Lądek Zdr.  dalej na Stronie Śląskie. Mijamy Stronie Śląskie kierujemy się do Kletna, droga skręca ostro w prawo przed Bolesławowem i wiedzie nas aż do samego parkingu przed Jaskinią Niedźwiedzią. Z parkingu pieszo do jaskini ok. 30 min. (lub dla tych, którzy nie znoszą pieszych wędrówek- melexem, bądź bryczką) możemy dotrzeć do pawilonu wejściowego Jaskini Niedźwiedziej. (Nie podjeżdżamy pod sam pawilon wejściowy, ze względu na ścisłą ochronę najbliższego otoczenia jaskini).
Jadąc z Bystrzycy Kłodzkiej możemy skrócić sobie drogę, skręcając we wsi Sienna w prawo i dalej dość wąską i krętą drogą udajemy się do samego Kletna.