Facebook

WITAMY NA OFICJALNEJ STRONIE JASKINI NIEDŹWIEDZIEJ W KLETNIE

TYLKO WCZEŚNIEJSZA REZERWACJA GWARANTUJE WSTĘP DO JASKINI NIEDŹWIEDZIEJ

Finał siatkówki plażowej 2013-08-18

2013-08-20

I edycja turnieju

o Puchar Pani Prezes SPA "Jaskinia Niedzwiedzia" zakończona

Po trzech turniejach siatkówki plażowej zakończył się cykl spotkań sympatyków tej dyscypliny. Zawody odbywały się  w przepięknej scenerii zalewu w Starej Morawie gdy plaża wypełniona była tysiącami turystów.

            Do boju w trakcie zmagań przystąpiło 54 zawodników  i 10 zawodniczek w kat. "Open" gdzie z podziałem na kobiety i mężczyzn walczyły siatkarskie "dwójki". Wśród młodzieży natomiast uczestnicy rywalizowali w zespołach 3-osobowych.

            Organizatorów bardzo cieszył tak liczny udział doświadczonych zwolenników siatkówki plażowej w rejonie gdzie nigdy nie popularyzowano tego sportu.

             W kat. "Open" mężczyzn łącznie wystąpiło 21 drużyn i rywalizacja w tej grupie była najtrudniejsza. Trzecie miejsce zajęli zawodnicy Mariusz Dublicki i Tomasz Faron z drużyny Old Boje. Tuż za zwycięzcami uplasowali się Kłodczanie Zbigniew Weiss (MVP) oraz Andrzej Noga z zespołu Kłodzki Żywiec.

             Pomimo przegranego finału z bardzo dobrze rokującą na przyszłość dwójką Kangurki z Wrocławia w całym cyklu o Puchar Pani Prezes SPA "Jaskinia Niedżwiedzia" triumfowali Durasiewicz Janusz (MVP) oraz Grochowski Jerzy z drużyny ABC Kłodzko.

            Wśród kobiet bardzo wysoką formę zaprezentowała drużyna JSKRA w składzie Aurelia Plejewska (MVP) i Adrianna Rutyna które zwyciężyły wszystkie turnieje w kat. "Open" kobiet. Na drugim i trzecim miejscu uplasowały się kolejno drużyny Kłodzka team i Czarne Jagódki.

            Pośród zespołów młodzieżowych najlepsza okazała się drużyna PKS Podwórkowy klub sportowy, jednakże  rywalizacja w tej  grupie była najmniej liczna. I z tego właśnie powodu w nagrodę za samo uczestnictwo w turnieju miejscowa młodzież otrzymała miesiąc bezpłatnych treningów w sekcji siatkarskiej Strońskiej Akademii Sportu (SAS) które ruszają już od września w hali SPA "Jaskinia Niedżwiedzia".

            Organizatorzy chcieliby serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom za wspaniałą postawę, liczną obecność jak również stworzenie niecodziennej sportowej atmosfery. Pragniemy  aby dyscyplina jaką jest siatkówka zamieszkała na stałę w sercach okolicznych mieszkańców dlatego za rok również spotkamy się na tak malowniczo położonym obiekcie jakim jest zalew w Starej Morawie.

 

Ze sportowym pozdrowieniem,

Łukasz Czapnik


ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Finaliści (mini)